Kepirtepe Mimarlık Yaz Okulu

kepirtepekoyenstitusu1

Cengiz Bektaş ve Murat Soygeniş küratörlüğünde 22-30 Temmuz 2006 tarihleri arasında Kepirtepe’de, Mimarlık Yaz Okulu düzenleniyor.

KIRKLARELİ – Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinin mimarlık fakültelerinden öğrencilerin katılımıyla gerçekleşecek olan Yaz Okulu, çeşitli geziler, konuşmalar, şiir dinletileri ve alan çalışmalarından oluşuyor. Kepirtepe Vakfı’nın organize ettiği Yaz Okulu, Emin Onat’ın tasarladığı Kepirtepe Köy Enstitüsü yapılarının kaydedilip yeniden tasarlanmasını amaçlıyor.

Programda Mehmet Başaran’la köy enstitüsü yapılarının gezilmesi, Afife Batur, Cengiz Bektaş, Şeref Dinçer, Nevnihal Erdoğan, Nevzat İlhan, Yıldız Keskin, Murat Soygeniş’le sohbet ve konuşmalar yer alıyor.

Öğrenciler Gamze Ak, Rabia Akgür, Aziz Şahin Ekicioğlu, Osman Gülseven, Dilek Gültekin, Melih Kartal, Pınar Kılıç, Nilgül Korkmaz, Oğuzhan Şahin, Berk Sürel, Ali Topçu, Seçil Zor, vd. katılımcı oldukları çalışma boyunca mevcut yapıların nasıl tespit edileceği, onarımın ne olduğu ve yeniden işlevlendirmenin nasıl yapılacağı konularında bilgilenecekler ve çalışacaklar.

Kepirtepe Mimarlık Yaz Okulu
22-30 Temmuz 2006

Detaylı bilgi için Kepirtepe Vakfı: 0 288 412 9587

Kaynak: http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/380456.asp

 

Advertisement