Kesitler 1991-2004

kesitler

Tarih: 30 Kasım – 18 Aralık 2004
Yer: Yapı-Endüstri Merkezi sergi holüCumhuriyet Caddesi No. 329 Harbiye/İstanbul

Mimar Sema ve Murat Soygeniş’in endüstri yapıları, konutlar, kentsel tasarım projeleri, mobilya tasarım örneklerini bulunduran “Kesitler 1991-2004” Sergisi, 30 Kasım-18 Aralık 2004 tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi sergi holünde sanatseverlerle buluşuyor.

Ürüne olduğu kadar sürece de odaklanan sergide, eskizler, fotoğraflar, çalışma maketleri, bilgisayar modelleri, bu süreci yansıtıyor. Ölçeği ne olursa olsun sergilenen projelerin ortak noktasında tasarım elemanlarının renklerle, alışılagelmiş malzemelerle yalın şekilde detaylandırarak parçalılığın vurgulanması yatmaktadır. Kentsel tasarım projesi, küçük bir iç mekan düzenlemesi, ya da bir depolama modülü, kısacası her tasarım ürünü ilk bakışta elemanlarına ayrıştırılabilen parçaları sergiler.

Mimar ve öğretim üyesi Sema ve Murat Soygeniş mimarlık eğitimlerini İstanbul (İTÜ) ve Buffalo, New York’ta (SUNY) tamamladıktan sonra 1990’da kendi mimarlık stüdyolarını oluşturana kadar ABD’de çalıştılar. 1982’den beri ürettikleri, çeşitli ödüller alan projeleri dergi, kitap ve gazetelerde yayınlandı. Ayrıca bu projeler Türkiye ve ABD’de sergilendi.

Ayrıntılı bilgi için
Banu Uçak – Sibel Keyvan Bayraktarlar / Yapı Endüstri Merkezi
E-mail : bucak@yem.net – sbayrakdarlar@yem.net
Tel : (0212) 219 39 39

Advertisement